Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonrası hastalarımıza düşen görev ne olursa olsun burnun kurumasını engellemek ve nemli kalmasını sağlayabilmektir. Doktorun vereceği steril su damlaları bu işlemi gerçekleştirecektir, bu nedenle hastaya tek düşen düzenli olarak kullanabilmektir. İlk aylarda burna darbe gelmesi kesinlikle engellenmeli ve kontroller aksatılmamalıdır. İlk günler sert şeyler tüketilmemeli, dişlere baskı uygulanmamalıdır. Ağır spordan bir süreliğine kaçınılmalı ve tüm detaylar doktor ile konuşulmalıdır.

  • Yapılan operasyon tipine uygun olarak verilen ilacın zaman kaybetmeden düzenli olarak belirtildiği süre zarfınca kullanılması gerekmektedir.
  • Operasyondan sonra hastanın 3 saat boyunca su içmesine izin yoktur. Ancak kişi çok susar ise dudakları su ile ıslatılabilir.
  • Spor yapmayı çok seven bir kişi bile olsa ilk dört hafta kesinlikle spor yapılmamalıdır. 3. Hafta itibarıyla fitness tarzı çok zor olmayan sporlara yavaş yavaş başlanabilir. 6. Haftadan sonra ise adım adım diğer güç gerektiren spor türlerine geçilebilir.
  • Güneşten 6 haftaya kadar uzak kalınması gerekmektedir. Eğer kişi mutlaka sokağa çıkacak ise güneş kremi ve şapka kullanmalıdır.
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 911 06 63
Kapalı
Kapalı