Burun Estetiği

Ankara Revizyon Burun Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatları, zaman zaman yeniden müdahale gerektirebilen operasyonlardır. Ameliyat sürecinde karşılaşılan sorunlar ya da iyileşme sürecinde yaşanan sorunlar hasta açısından çeşitli zorluklar doğurabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuz ile yapacağınız görüşme oldukça önemli olacaktır. Doktorunuz kimi zaman yeni bir ameliyat önerebildiği gibi, kimi zaman dolgu gibi işlemler aracılığı ile sorunları çözmeye yönelik öneriler getirebilmektedir. Ancak, yeniden müdahele etme planları, operasyonun birinci yılından sonra yapılmalıdır.

Burun Revizyon Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

            Revizyon burun ameliyatları, yalnızca gerekli görülen durumlarda gerçekleştirilmektedir. Operasyon sonrası iyileşme süresi, ameliyattaki uygulamanın içeriğine göre değişmektedir. Revizyon burun ameliyatları genel anestezi ya da lokal anestezi kullanılarak yapılabilmektedir.

            Revizyon ameliyatlarda, önceki ameliyatta bırakılan kıkırdak dokusu miktarına göre burnun yeniden desteklenmesi için kulak veya kaburga kıkırdağı alınması gerekebilir. Küçük revizyonlar için ağrı ya da morarma ihtimali oldukça azdır. Operasyon sonrasında ağrı kesiciler yardımı ile hafif ağrılar geçirilmektedir.

             Revizyon işlemi sonrasında atel 1 haftanın ardından çıkarılmaktadır. Eğer varsa dikişler de 1 hafta sonra çıkarılabilir. Morluklar ortalama on gün sonra düzelebileceği gibi, yapıda olan şişlikler 6 – 12 ay arasında tamamen yok olmaktadır.

            Daha önce gerçekleşen ameliyatın içeriğine göre; lenf akımı, kanlanma ve deri toparlanması gibi sorunlar revizyon ameliyatlarda daha zor iyileşir. Bu sebeple burun ameliyatlarında karar dikkatli bir şekilde verilmelidir.

Burun Revizyonu Ameliyatlarının Süresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

            Burun estetiği ameliyatları, genellikle 2 – 3 saat arasında gerçekleşmekte olup kullanılan teknik ve uygulamaya bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Revizyon burun ameliyatları ise yapılacak işlemin büyüklüğüne göre 30 dk – 4 saat arasında sürebilir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 911 06 63
Kapalı
Kapalı