Burun Estetiği Revizyonu

Ekim 18, 2021 0
beautiful-nude-woman-touching-nose-after-rhinoplas-2021-08-30-01-47-54-utc.jpg

Revizyon Burun Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatları, zaman zaman yeniden müdahale gerektirebilen operasyonlardır. Ameliyat sürecinde karşılaşılan sorunlar ya da iyileşme sürecinde yaşanan sorunlar hasta açısından çeşitli zorluklar doğurabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuz ile yapacağınız görüşme oldukça önemli olacaktır. Doktorunuz kimi zaman yeni bir ameliyat önerebildiği gibi, kimi zaman dolgu gibi işlemler aracılığı ile sorunları çözmeye yönelik öneriler getirebilmektedir. Ancak, yeniden müdahele etme planları, operasyonun birinci yılından sonra yapılmalıdır.

Burun Revizyon Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Revizyon burun ameliyatları, yalnızca gerekli görülen durumlarda gerçekleştirilmektedir. Operasyon sonrası iyileşme süresi, ameliyattaki uygulamanın içeriğine göre değişmektedir. Revizyon burun ameliyatları genel anestezi ya da lokal anestezi kullanılarak yapılabilmektedir.

Revizyon ameliyatlarda, önceki ameliyatta bırakılan kıkırdak dokusu miktarına göre burnun yeniden desteklenmesi için kulak veya kaburga kıkırdağı alınması gerekebilir. Küçük revizyonlar için ağrı ya da morarma ihtimali oldukça azdır. Operasyon sonrasında ağrı kesiciler yardımı ile hafif ağrılar geçirilmektedir.

Revizyon işlemi sonrasında atel 1 haftanın ardından çıkarılmaktadır. Eğer varsa dikişler de 1 hafta sonra çıkarılabilir. Morluklar ortalama on gün sonra düzelebileceği gibi, yapıda olan şişlikler 6 – 12 ay arasında tamamen yok olmaktadır.

Daha önce gerçekleşen ameliyatın içeriğine göre; lenf akımı, kanlanma ve deri toparlanması gibi sorunlar revizyon ameliyatlarda daha zor iyileşir. Bu sebeple burun ameliyatlarında karar dikkatli bir şekilde verilmelidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Op. Dr. Ali Kavuzlu


1978 yılında Gemlik’te doğdum. İlk ve orta öğretimimi Adana’da tamamladım. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. 2003-2009 yılları arasında Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniğinden ihtisasımı aldım. Zorunlu hizmetimi Polatlı Duatepe Hastanesi’nde yaptım. 2012-2016 yıllarında Yıldırım Beyazıt Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesinde, 2016-2018 yıllarında Ankara Eğitim Araştırma Hastanesinde KBB uzmanı olarak görev yaptım. Asistanlık dönemimden itibaren özellikle burun estetiği konusunda yurtiçi ve yurtdışı birçok kurs ve toplantıya katılarak rinoplasti felsefemi ve tekniğimi geliştirdim.desing by

Ali Kavuzlu Beyaz


Editör:
Op. Dr. Ali Kavuzlu

Telefon:
(0312) 911 06 63

Son Güncelleme: 2024

0312 911 06 63
Doktora Sorun
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?